تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

نگاهی به انتخابات مجلس در شهرستان بستک

  با وجود تبلیغات گسترده رسانه های خارجی برای تحریک کردن مردم به عدم حضور ،انتخابات مجلس نهم بازهم با ابهت تمام و با شرکت گسترده وپر شور مردم  از تمام قشرها  برگزار شد .

  خصوصا  در شهرستان بستک این انتخابات با حضور99درصد واجدین شرایط حس و حال دیگری داشت.از همان روز اول تبلیغات تفاوت را میشد حس کرد.مردم را میشد دید که بر خلاف همیشه خروس خوان از خواب بلندشده و دست ورو نشسته برای خود دارند ستاد تبلیات افتتاح میکنند.عده ای گونی گونی عکس و پوستر انتخاباتی را بدون اجازه صاحب خانه به در و دیوار  و برکه و مغازه ها میچسبانند.

  اخلاق مردم دلپذیرتر و گرمتر احساس میشد.هر روز که میگذشت بر جنب و جوش مردم افزوده می گشت.کم کم کاندیدها شهر به شهر و روستا به روستا برای تکمیل تبلیغات میرفتند.به همراه لشکری از هواداران مجهز به اتومبیلهای مزین به عکس کاندیداها ،که چه بگویم که بعضی ازماشینها بیشتر به ماشین عروس میخورد.و این حجم ماشینها خود باعث ایجاد رقابت شده بود.

  عده ای هم بیکار فقط داشتند تعدادماشینها را شمار میزدند.خداییش هم این حجم ماشینها باور نکردنی بود.

  مهلت تبلیغات تمام شد.وشب قبل رای گیری رسید.انشب ملت خود را برای فردا اماده میکرد.سکوتی نسبی حاکم بود.تا اینکه صبح شد.ملتی که تا لنگ ظهر میخوابید امروز کله سحر و خروس خوان ازخواب بلند شده و در محل رای گیری جمع شده بودند.یکی یکی رای ها وارد صندوق شد.با اینکه بعد اظهر شده بود. اما باز هم صف طویلی که انتهایش رامی باید با دوربین مشاهده میکرد به چشم میخورد.استرس اندکی در چهره ها نمایان بود .دسته ای از جوانان نزدیک محل رای گیری جمع شده و برای خود تحلیل و تجزیه میکردند.وضعیت در کل شهر اینطوری بود که گروه گروه در یک مکان جمع و مشغول روحیه دادن به هم بودند که ما برنده ایم.تا اینکه زمان رای دادن پایان یافت و در صندوق بسته شد.

  نوبت به شمارش آرا رسید،سکوتی سنگین بر شهر سایه زد.جوسکوت ،همراه با دلهره و ترس که هر لحظه نیزبر آن افزوده میشد. کم کم خبرهای مربوط به ارای دیگرحوضه ها میرسید.گاهی خبر برتری این کاندید وگاهی دیگری.جو بازی پیروزی و استقلال حکم فرماشده بود.

  گاهی هیاهیو از این گروه بر میخواست و چند لحظه بعد از طرفداران آن یکی کاندید .تلفن پشت تلفن،برای شرکت ایرانسل وهمراه اول ای کاش همیشه انتخابات بود.دمدمه های صبح بود که نتیجه نتهایی رسید و این سوت پایانی بود برای ده روز مسابقه بین کاندیا ها.

  ده روز هیجان انگیز برای مردم.ده روز همنشینی و یک صدایی و یک دلی ویک رنگی به دور از اصل ونصب و هم ولایت بودن و سن.

  درود بر مردم سرافراز بستک  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 15 اسفند 1390 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : مردم ,میشد ,تبلیغات ,گروه ,گیری ,اینکه ,خروس خوان ,شهرستان بستک ,
  نگاهی به انتخابات مجلس در شهرستان بستک

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 3 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55471
 • تعداد مطالب :149106
 • بازدید امروز :189265
 • بازدید داخلی :8577
 • کاربران حاضر :103
 • رباتهای جستجوگر:446
 • همه حاضرین :549

تگ های برتر