جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

ادامه درپسین بلند...

           پیرمرد داشت راسته ها رادید میزد.  جو کفتر پوش است در راسته گرگ  و مرادو ملا،به جز راسته محمی حسین،که میگویند انهم از بعد  می اورد.وجب به وجب  زمین را بشکار کردند و بذر جو و گونی و کرو ، خروارها به  خورد  زمین  داده بودند.پیرمردافسار خر خود را در میان سبزه ها وزیر سایه کنار به زمین کوفت .تا خر در میان علفها برای خود حال کند وپیرمرد به کار خود برسد

  پسین ها در زیر غوغاست و به قولی  سگ صحاب خودرانمیشناسد.جای سوزن انداختن نیست...

        ...درجوار کاروانسرای دومی بساط بیرمرد بهن است .تعدادی کل وبک معدنی و مسی قدیمی اندرون کارمسرای دومی وداخل بالک وسطی است که پیری قوری سیاه و زغالی درب وداغون را از میان کل و بک ها به زحمت مییابد و زیر لفظی چیزی میخواند شاید هم طبق معمول فحش میدهد اینباربه اصل ونصب قوری<تخم نغل،جلب و پدر سگ>. در گف کاروانسرا کلویی تعبیه شده. پیرمرد تش به کلو میاندازد و قوری که تا گشه از اب برکه پرکرده  است را بر روی کلو میگزارد. قل قل قوری بلند میشود.قدیمیهابیشتر اویشن میزدند ولی دحمان<همان پیرمرد>مقداری چای شمشیری هندی با خود داشت و زنجبیل.یک لیوان چای زنجبیل اندود در کنار یک دهن قلیون بامری یا امونی میتواندادم قدیم را نعشعه کند. 

  کاروانسرا درسط وسط سمن قرار دارد و سمن حد 2صحراست که راهی ازبین سمن ازجاده ی اصلی میگذرد که به کارمسرای دومی ختم میشود.

  دحیمو از کاروانسرا نسبت به صحرا وجو دید کافی را دارد و از انجا جو را میپاید.جو کفتر پوش است و نیاز است تا جک  وجوناور دوپا که به دنبال اکال دل به صحرا میزنندرا از جو دور نگه داشت تاادمی در ان نزدیکیست خطر لگد مال شدن، جو و گنی و کرو راتحدید میکند و دحیم نیز که دست به فحشش بالاست به همین منظور انجاست تا جد واباد متعرز را باخبرکند.دحیم داشت نفسی چاک میکرد و کرک از قلیون میاورد و بسیار نیز خوشحال بود.ان سال احتمالا صد تخم گیرش   میامد.افتاب نیز در پشت کوههای سر به فلک کشیده کورون گم و کور میشد و یک روز از روزها تمام میشد.دحیم نه به افق دور دست خیره میشد نه تا حالا شده بود چونکه از زندگی خودراضی بود.وانتظار دیگری نداشت. 


  این مطلب تا کنون 27 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 15 بهمن 1391
  منبع
  برچسب ها : قوری ,دحیم ,میشد ,کاروانسرا ,راسته ,دومی ,کارمسرای دومی ,
  ادامه درپسین بلند...

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 8 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر